Miss AI to pierwszy na świecie konkurs sztucznej inteligencji. Tak, tak – dobrze czytacie. Nie ma tutaj żadnego clickbaita. Modelki AI będą miał swój konkurs, a właściwie już mają. Można zgłaszać swoje kandydatury. Tutaj jeszcze pozostał czynnik ludzki, bowiem to nie sztuczna rzeczywistość wysyła zgłoszenia, a autorzy awatarów AI.
Organizatorem konkursu jest WAICA, a fundatorem nagród Fanvue – subskrypcyjna platforma społecznościowa, która umożliwia wszystkim twórcom dzielenie się, zarabianie i łączenie się z fanami. To właśnie to miejsce jest domem dla Aitany Lopez – influencerki AI, którą obserwuje ponad 200.000 uzytkowników. Jest ona również jurorem w Miss AI.
Miss AI – co można wygrać w pierwszym konkursie modelek AI?
Drugim jurorem w Miss AI jest z kolei Emily Pellegrini – modelka AI. Odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu! Jednak to tylko połowa sztabu oceniających. Wśród nich znajdą się również prawdziwi ludzie. Są nimi: Andrew Bloch – przedsiębiorca i doradca ds. Public relations oraz Sally-Ann Fawcett – historyczka konkursów piękności i autorka książki Misdemeanours: Beauty Queen Scandals. Autor modelki AI, który zgłosi swoją kandydatkę do konkursu musi mieć 18 lat, a same nagrody małe nie są!
Zajmując pierwsze miejsce autor otrzyma 13.000 dolarów, a także dostęp do programu mentorskiego Imagine Education o wartości 3000 dolarów i wsparcie PR o wartości 5000 dolarów. Drugie miejsce to 5000 dolarów, dostęp do kursu Imagine Education o wartości 500 dolarów, plus pakiet promocyjny Fanvue 2000 dolarów oraz wsparcie PR warte 2500 dolarów. Trzecie to – analogicznie kolejne mniejsze kwoty – 2000 dolarów głównej wygranej, bezpłatna rozmowa konsultacyjna z Imagine Education o wartości 500 dolarów, pakiet promocyjny Fanvue wart 500 doalrów oraz wsparcie PR warte 1000 dolarów.
Kryteria oceniania modelek w Miss AI
Na podstawie jakich kryeriów sędziowie będą oceniać modelki w konkursie Miss AI? Są to trzy główne punkty:
- Piękno. Uczestnicy będą oceniani na podstawie tradycyjnych elementów widowiskowych, takich jak piękno i opanowanie, a także ich indywidualnych odpowiedzi na pytania takie jak „Jeśli możesz spełnić jedno marzenie o ulepszeniu świata, co by to było”
- Technika. Uczestnicy otrzymają punkty na podstawie ich biegłości i wykorzystania narzędzi AI do tworzenia cyfrowych dzieł sztuki, w tym korzystania z podpowiedzi i powstałych dzieł, a także szczegóły wizualne wokół dłoni, oczu i tła.
- Siła społeczna. Wpływ modeli AI w mediach społecznościowych zostanie oceniony z uwzględnieniem takich czynników, jak ich poziom zaangażowania z fanami, tempo wzrostu ich odbiorców, i ich wykorzystanie platform takich jak Instagram.
Kryteria zgłoszeń? W zasadzie są dwa: musisz mieć 18 lat, a modelki muszą być w 100 procentach wygenerowane przez AI. Nie ma żadnych opłat rejestracyjnych. Organizatorzy konkursu nie wspominają nic o konkretnych datach, więc podejrzewam, że zbierają kandydatury, ale coś mi się wydaje, że może ich być więcej, niż nam się wydaje.
Przyszło nam żyć w naprawdę dziwnych czasach, ale oczywiście plusem jest to, że modelki AI nie konkurują z prawdziwymi. To de facto – jest to konkurs technologiczny, tylko z bardzo określonymi wytycznymi i targetem odbiorców.
Żródło: WAICAS
Hmm, to jest coś, co NAPRAWDĘ nie jest nam potrzebne. Nawiasem mówiąc Sally-Ann Fawcett to kobieta, więc autorka 😉
Hej, ależ oczywiście! Poprawione 🙂
A czy jest potrzebne? Oczywiście, że nie, ale mógłbym pisać ten komentarz w co drugim wymyśle ludzi przy pomocy AI.