Ideogram Ideogram

Ideogram to prosty program do generowania obrazków, ale za to jaki cool. Polecajka od slai.pl

Ideogram to moje ostatnie odkrycie. Bardzo często używam tego programu do generowania grafik w moich tekstach, więc chyba nadszedł czas, aby co nieco o nim napisać. Zapraszam do króciutkiej lektury, w której opowiem parę słów o tym narzędziu do generowania grafik przy użyciu AI, dostępnego na stronie ideogram.ai.

Sebastian lubi recrafta (w zasadzie podzielam zdanie, bo też go czasami używam), ja mam swojego ideograma. Jego działanie jest banalnie proste. Po wejściu na stronę ideogram.ai i założeniu konta możemy wygenerować sobie grafikę na podstawie zadanego prompta. Wystarczy w polu do wpisywania użyć odpowiedniej komendy i czekać na wyniki. Poniżej przykładowa grafika, jakiej potrzebowałem jako zdjęcie wyróżniające w artykule o kocim ChacieGPT. Prompt był banalny: cat.

Ideogram w wersji darmowej pozwala na użycie 25 promptów dziennie. Wyniki są fenomenalne!

Cat-gpt

To był oczywiście bardzo prosty przykład prompta. Na samym końcu znajdziecie w galerii moje niektóre pomysły, zanim jednak do nich przejdziemy, to opiszę, co poza wygenerowaniem grafik oferuje nam program. Zacznijmy też od tego, że wersja darmowa jest ograniczona, ale i tak uważam, że do moich potrzeb w zupełności starcza. Dzienny limit wygenerowanych grafik to 25, przy czym – jeden prompt daje nam aż 4 grafiki, które są odmienne od siebie.

Możemy ustawić w jakim ratio mają być generowane obrazki. Mamy do wyboru całkiem szerokie spectrum: od 1:1, przez 4:3, kończąc na 6:9. W sumie 9 formatów. Ponadto możemy wybrać, czy grafiki mają być naturalne, czy bardziej kreatywne. W tym celu ustawiamy opcję Magic Prompt. Proces tworzenia nie jest zbyt długi, bo program potrzebuje ok. 15 sekund, aby przetworzyć tekst na obraz. Przy bardziej skomplikowanych komendach może trwać to dłużej, ale w najbardziej ekstremalnych przypadkach musiałem poczekać nie więcej niż pół minuty.

Ideogram to również społeczność twórców

Warto zaznaczyć fakt, że grafiki wygenerowane w darmowej wersji są publiczne i zasilają bazę ideogram.ai. Dlatego też poza samym wykorzystaniem modelu AI możemy sobie poprzeglądać prace innych użytkowników poprzez zakładkę „Explore”.

Po wybraniu interesującego nas obrazka możemy dać lajka danemu użytkownikowi, poznać użyty prompt, pobrać obraz i wykorzystać do własnych celów. Ciekawe, kiedy zobaczę grafikę, którą sam wygenerowałem, ale postanowiłem jej finalnie nie używać. Możemy również prześledzić grafiki z największą liczbą polubień w okresie: dziennym, tygodniowym i miesięcznym.

Plany płatne w ideogram.ai

Plany płatne są dwa: Basic i Plus. Ten pierwszy kosztuje 8 dolarów/miesiąc i oferuje do 400 użytych promptów miesięcznie, w tym 100 dziennie, wykorzystując szybki proces tworzenia. Zamiast docelowego formatu JPG otrzymujemy PNG, edytor oraz wczesny dostęp do nowych funkcji.

Drugi plan – Basic – rozszerza dzienny limit do 1000 promptów miesięcznie bez żadnych limitów dziennych i prędkościowych. Wygenerowane grafiki są prywatne, a poza edycją otrzymamy dostęp do opcji przesłania obrazu do remixu, co oznacza, że możemy edytować własne grafiki w programie. Istnieje również opcja wykupienia rocznej subskrypcji. Otrzymamy wtedy zniżkę. Przy planie Basic zaoszczędzimy 12,5% i wychodzi to 7 dolarów/miesiąc, a przy planie Plus – 16 dolarów/miesiąc, co przekłada się na rabat w wysokości 20%.

Werdykt i przykładowe, wygenerowane grafiki

Całkiem fajne narzędzie. Proponuje spróbować. Może się okazać szybszą alternatywą dla np. Copliota na generowanie podstawowych grafik do tekstów. Oczywiście różnorodność platform daje nam pełne spectrum możliwości.

Ideogram.ai może nie spełnić wszystkich naszych oczekiwań, ale ja sobie bardzo chwalę. Serdeczna polecajka od slai.pl. Czasami tylko sięgam do Copilota oraz Recrafta. Niemniej jednak teraz będę testował dwa kolejne programy, więc pewnie niebawem wrócę z podobnym tekstem tego typu. A teraz zapraszam do galerii 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] swoich faworytów. Niektóre z modelów AI mają swoje indywidualne podejście. Ideogram tworzy świetne obrazy, ale nie radzi sobie z niektórymi promptami i generowaniem konkretnych […]