character.ai character.ai

Walka o Character.ai rozpoczęta. Kto wygra – Meta AI czy xAI ?

Character.ai to zaawansowany chatbot, pozwalający m.in. na symulacje rozmów z AI. Wygląda na to, że Meta jest zainteresowana współpracą z nimi. Elon Musk, a konkretnie xAI również ostrzy sobie ząbki na tę firmę. Wyścig zbrojeń czas zacząć!

Zarówno Meta, jak i xAI nie zamierzają być w tyle jeśli chodzi o swoje chatboty AI. Grok Elona Muska już jest dostępny dla użytkowników kont Premium na X (dawny Twitter), natomiast Meta udostępnił już wybranym klientom swoje narzędzie, zasilane Llama-3. Co więcej – dosłownie dziś Meta AI zostało uruchomione w Indiach dla wszystkich użytkowników. Mam wrażenie, że nadal w formie testów i tylko w języku angielskim. Fakty jednak są takie, że obie korporacje chcą udoskonalić swoje modele.

Character.ai może podpisać umowę z Metą lub xAI

Grok Elona Muska zaliczył już parę wpadek, ale to było do przewidzenia, biorąc pod uwagę, że chatbot pobiera informacje z między innymi Twitttera. Niemniej jednak, jest to ciekawy model, bowiem jego wypowiedzi są często sarkastyczne i humorystyczne. Współpraca z character.ai ma naprawdę dużo sensu, choć narracja jest taka, że to właśnie Meta jako pierwsza odezwało się do tej firmy. Oczywiście żadna umowa nie została sfinalizowana, ale potencjalna współpraca ma na celu zintegrowanie zaawansowanych chatbotów AI na platformach takich jak Facebook, Instagram i WhatsApp.

Meta chce wprowadzić spersonalizowane chatboty AI, a nawiązanie współpracy z character.ai może sprawić, że interakcja będzie jeszcze bardziej zaawansowana. Zresztą to samo tyczy się Groka. Oba chatboty mają być takimi wysublimowanymi modelami AI, które będą wyróżniać się na rynku. Firmy idą w podobnym kierunku, więc walka o integracje z character.ai może być zaciekła.

Walka firm o dominację na rynku AI przybiera na sile

Oczywiście niewykluczone jest, że obie firmy dogadają się z character.ai, ale w interesie zarówno Mety, jak i xAI jest, aby umowa była na wyłączność. Jak się finalnie stanie i na jakim etapie odbywają się rozmowy – nie wiadomo.

Jasnym jest natomiast fakt, ze wyścig zbrojeń już trwa i w każdym z nich będzie chyba pojawiał się Elon Musk, którego ambicje są ogromne. Niedawno informowaliśmy o jego planach na temat superkomputera i chęci dominacji nad OpenAI.

Żródło: ChatGPT Guide

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments