Konkurs AI Konkurs AI

Najlepiej i najszybciej wygenerowane prompty ujawnione. Dubaj zorganizował osobliwy konkurs AI

Czy AI zabierze nam pracę to temat, który w sieci wcale nie traci na aktualizacji. Działa to również w drugą stronę, bo na wielu stanowiskach wymaganą wiedzą jest znajomość ChatGPT. Umiejętne budowanie promptów wcale nie jest takie proste, szczególnie jeśli chodzi o materiały graficzne.

W Dubaju został zorganizowany konkurs AI – szybkiej inżynierii dla entuzjastów generatywnej sztucznej inteligencji. W skrócie: to wydarzenie, które miało na celu wyłonienie najbardziej kreatywnych twórców, którzy w krótkim czasie wygenerują obrazek lub tekst na podstawie konkretnych zaleceń. W dniach 20 maja – 21 maja 2024 roku odbyły się zawody o nazwie: Global Prompt Engineering Championship.

Konkurs AI odbył się w Dubaju i wyłonił najbardziej kreatywnych twórców pisania promptów

Ich celem było wyłonienie twórców generatywnej sztucznej inteligencji, którzy w najszybszy sposób stworzą najlepszą grafikę. Pisanie promptów: level hard. Komisja spośród tysięcy zgłoszeń wybrała 30 zawodników z 13 krajów. Uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością i oczywiście zrealizować zadania w określonym czasie, a nie było go zbyt wiele. Na podstawie zadanego tematu pisali prompty w taki sposób, aby efekt finalny był zgodny z wytycznymi i oczywiście wyróżniał się na tle konkurentów.

Konkurs AI w Dubaju był podzielony na 3 kategorie: sztuka, literatura i kodowanie

Konkurs AI
Wygrana praca w konkursie AI w Dubaju. Kategoria: Sztuka

Szukamy kogoś, kto naprawdę może dać wyraźnie narzędziu AI konkretny prompt, który może porozmawiać z maszyną, aby udoskonalić końcowe wyjście. Patrzymy na końcowy wynik i szukamy czegoś innowacyjnego, uderzającego, innego i świeżego.

Benedetta Ghione, dyrektor wykonawczy Art Dubai i sędzia kategorii sztuki dla CGTN

Uczestnicy rywalizowali w sztuce, literaturze i kodowaniu, a zwycięzcy otrzymali udział w wysokości 1 miliona dirhamów (ponad 270 000 dolarów). Wygranymi w poszczególnych kategoriach zostali:

  • Sztuka: Megan Fowkes
  • Literatura: Aditya Nair
  • Kodowanie: Ajay Cyril

Global Prompt Engineering Championship to świetna okazja na pokazanie światu swoich możliwości współpracy z AI. Megan Fowkes udzieliła krótkiego wywiadu, w którym wspomniała, że jest to gałąź, która szybko się rozwija i potrzeba utalentowanych ludzi, aby stworzyć dzieła sztuki.

Skwitowała jednym, dosyć bardzo ważnym zdaniem: Każdy może to zrobić. Ale chodzi o wizję, pomysł i koncepcję tego, co tworzysz.

Żródło: CGTN

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments